Konferencja QUO VADIS MEDIACJO?

19 grudnia 2024 r.

Platforma ZOOM

Godziny: 17:30 – 20:45

Kogo zapraszamy?

Naszą konferencję adresujemy do wszystkich zainteresowanych mediacją, szeroko rozumianą.

Będzie nam miło gościć mediatorki i mediatorów (zrzeszonych lub pracujących w NGO oraz wolnych strzelców), sędziów, specjalistów pracujących z rodzinami w konflikcie lub dziećmi, prawników i zawodowych pełnomocników oraz wszystkie inne osoby.

Jest to doskonały czas na podsumowanie roku i poszukanie odpowiedzi w którą stronę zmierza mediacja w Polsce. Będziemy rozmawiać o naszych potrzebach, nadziejach i obawach.

Bądźcie z nami tego dnia!

Prelegenci konferencji

Anna WArlich

Poznań

Jako certyfikowany mediator z listy stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Poznaniu, od kilkunastu lat prowadzi mediacje w sprawach gospodarczych, pracowniczych i innych cywilnych (z wyłączeniem rodzinnych). Przez ostatnie 7 lat pełniła funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Centrum Mediacji o. w Poznaniu. 

Prowadzi działalność mediacyjną pod nazwą Strefa Dialogu. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest wykładowcą na uczelniach wyższych. Prowadzi również szkolenia z zakresu rozwiązywania konfliktów, dostosowane do różnych grup odbiorców oraz staże dla początkujących mediatorów. Jest członkiem zespołu projektowego Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji, powołanego z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ideę mediacji promuje na wiele sposobów, m.in. organizując coroczną konferencję z cyklu „Jak budować mosty współpracy?
Z wykształcenia jest ekonomistą i psychologiem biznesu.

Jakub Świtluk

Warszawa

Zawodowy mediator od 2010 roku. Mediuje wszystkie rodzaje sporów, specjalizuje się w sprawach z udziałem firm i instytucji.
 
Właściciel Biura Mediacji Gospodarczej MEDIATOR.WAW.PL,
 
Mediator stały na listach sądów okręgowych, współpracuje z CM Lewiatan, CM KIG, SMR i innymi ośrodkami.
 
Prowadzi szkolenia mediacyjne od ponad dekady, m.in. dla uczelni i organizacji biznesowych.
 
Działa dla popularyzacji i profesjonalizacji mediacji, m.in. redagując kalendarium oMediacji.pl, występując na konferencjach, uczestnicząc w większości konsultacji przepisów mediacyjnych.
 
Wcześniej pracował na stanowiskach menadżerskich i negocjacyjnych (m.in. dyrektor handlowy, dyrektor oddziału) w dużych firmach kilku branż.
 
Ukończył prawo na UMCS, podyplomowe studia Executive MBA PW, trenerskie SWPS i Laboratorium Psychoedukacji oraz mediacyjne UŁ, a także ponad 20 szkoleń z zakresu mediacji.

Martyna Maciejewska-Przyłucka

Szczecin

Adwokat, członek Szczecińskiej Izby Adwokackiej od roku 2006. Absolwent studiów magisterskich na kierunku prawo Wydziału Prawa i Administracji USZ i studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” UAM.

Adwokat specjalizujący się w sprawach karnych – gospodarczych, cywilnych z zakresu zobowiązań i działowych, charakteryzujący się podejściem strategicznym do zarządzania konfliktem klienta. Od 2013 r. czynny mediator, specjalista mediacji w zakresie spraw działowych i z umów oraz karnych i karno-gospodarczych.

Stały mediator na liście prowadzonej przez Prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie, w tym osobnej liście uprawniającej do prowadzenia postępowania mediacyjnego w sprawach karnych.

Przewodnicząca Centrum Mediacji przy Szczecińskiej Izbie Adwokackiej, członek Rady Konsultacyjnej Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w latach 2019-2024, szkoleniowiec, trener.

Od r. 2016 wykładowca na aplikacji adwokackiej SIA z zakresu ADR i prawa karnego, naukowo zajmująca się zagadnieniami mediacji karnej; autorka publikacji naukowych o mediacji i negocjacjach, autorka rozdziału o przygotowaniu do mediacji w publikacji „Mediacja w praktyce mediatora i pełnomocnika” pod red. C. Roguli i A. Zemke-Góreckiej oraz rozdziału o mediacji menedżerskiej w publikacji „Mediacja z udziałem przedsiębiorców. Zagadnienia praktyczne.” pod red. A. Zemke – Góreckiej i C. Roguli. 

Uczestnik wielu konferencji naukowych z zakresu stosowania mediacji w sprawach cywilnych, karnych, medycznych i gospodarczych.